המנחות שלנו

אל הצוות שלנו מצטרפות נשים אשר התיאטרון והחינוך הם שני ערכים מרכזיים בחייהן והן בעלות ניסיון רב שנים בעבודה עם ילדים ונוער. 

הצוות עובר הכשרה וליווי במהלך השנה על מנת לשמור על הסטנדרט המצופה מהחוגים ב'מעין התיאטרון'

מזי מיכלובסקי

סניף יקנעם

אני מזי מיכלובסקי, מתגוררת בכפר יהושע עם בן זוגי האהוב. אני מורה בבית ספר יסודי לתיאטרון וליצנית רפואית, בוגרת BA בתיאטרון קהילתי וסטודנטית MA לדרמה תרפיה. 

מבחינתי הכי חשוב לתת את לילד את ההזדמנות לבוא לידי ביטוי מבלי שאף אחד ישפוט אותו. הן מבחינת עיצוב אופי והן מבחינת גילוי עצמי וכמובן העלאת הביטחון העצמי.

עולם התיאטרון מרגש אותי כיוון שהכל אפשרי בו, הרבה חסמים נפתחים לאחר המשחק, תחושת הקלה שלפעמים אי אפשר להסביר במילים…ובעיקר כי לפעמים פשוט לא צריך מילים והגוף מדבר את הנפש.

בחרתי ב׳מעין התאטרון׳ מכיוון שאני מרגישה שמעין מביאה איתה איכויות שאין בחוגים אחרים, היא שומרת על רמה גבוהה של מערכי שיעור ותכנים אשר גורמים לשינוי חברתי אמיתי .
אני אומרת לכל הילדים שאותם אני מנחה: ״זה המקום לא לפחד לטעות, כי בתיאטרון אין נכון ולא נכון״.

ספיר מזגאונקר - זילברמן

סניף כרמיאל

אני ספיר מזגאונקר, מתגוררת בכרמיאל ובוגרת BA בתיאטרון קהילתי-חינוכי.

אל התיאטרון הגעתי כבר בתיכון, מתוך רצון לפתח את עצמי, לשפר את הביטחון העצמי שלי וליצור קשרים חברתיים חדשים.

איך שהוא, עם כל הקושי של ילדה חסרת ביטחון ועם ניצנים של חרדה חברתית, הבנתי שדווקא לשים את עצמי על הבמה מול הקהל זה מה שיכול לעזור לי להיפתח, להכיר את עצמי וללמוד לבטא את עצמי.

מבחינתי תיאטרון הוא הרבה מעבר לאומנות – הוא כלי. ולכן בחרתי לעסוק בתיאטרון חברתי לילדים ונוער וכך לאפשר להם לחוות חוויות חברתיות חיוביות, ולרכוש כלים ומיומנויות לחיים.

אני חושבת שבגילאים האלה, כשהנושא החברתי בחיים הוא כל כך מהותי והאופי מתעצב ומתגבש חשוב שהילד יקבל תחושות של מסוגלות והתקבלות חברתית פתוחה וחיובית וזאת על מנת שיגדל להיות אדם בוגר שבטוח בעצמו ומקבל את עצמו ואת סביבתו. 

מיכל מנור

סניפים - נהלל וכפר החורש

אני מיכל מנור, תושבת נהלל. 

בוגרת BA לתיאטרון קהילתי ולימודים רב תחומיים וסטודנטית MA לדרמה תרפיה. האהבה שלי למשחק ותיאטרון קיימת בי מגיל צעיר והיא מאז ממשיכה להתפתח ולהתעצב. 

ההתנסות בתיאטרון עזרה לי להתגבר על החשש הקיים בעמידה מול קהל, להיפתח ולחזק את הביטחון והדימוי האישי שלי.  מסגרות התיאטרון בחיי היוו עבורי במה ליצירה ולפיתוח הכישרון שלי והאפשרות לממש אותו בתוך מסגרת חברתית יחד עם חברי הקבוצה, הייתה מעצימה.

אני שמחה על הזכות להדריך בעצמי קבוצות תיאטרון לילדים ונוער, ושואפת להעניק להם את החוויה המשמעותית ביותר שהתיאטרון יכול לספק, כפי שאני בעצמי חוויתי.

מעין אופק

סניפים - עדי, הזורע ויפעת

שמי מעין אופק, אני הבעלים של 'מעין התיאטרון'. אני אמא של ים ומרום ובת הזוג של אייל. אנחנו גרים בקיבוץ הזורע.
מאז שאני זוכרת את עצמי התעניינתי בחינוך. משבגרתי הבנתי שהמקום הנכון עבורי הוא החינוך הבלתי-פורמלי. החלטתי שאני רוצה לעשות משהו משמעותי, להשפיע, ליצור שינוי. 

'מעין התיאטרון' הוא עסק שהתפתח מהבטן, את החוגים הראשונים שלי הנחתי בישוב עדי שבעמק יזרעאל, בו גדלתי. במהלך השנה הראשונה שלי נדהמתי מתחושת המשמעות שהחוגים הכניסו לחיי. 

המפגש השבועי עם הילדים, התהליך הארוך שאנחנו חווים ביחד, הקסם של התיאטרון, הסוגיות החברתיות שאנחנו מתמודדים איתם, הצמיחה האישית שאני רואה בכל ילד וילדה והחיבורים הקהילתיים בין קבוצות התיאטרון לבין הקהילה בה הן פועלות  גרמו לי להבין שזה בדיוק המקום שבו אני רוצה להישאר בו.